
- Detta evenemang har redan ägt rum.
StyrelseCafé: Att leda företag till och i förändring
maj 22, 2018 @ 6:00 e m - 9:00 e m

Nicolas Hassbjer, grundare av HMS Industrial Networks, tog företaget från examensarbete till en framgångssaga på börsen. Vad kan vi lära om ledarskapet och styrningen i de olika faser företaget genomgått? 2013 sålde Nicolas stora delar av sitt innehav för att kunna investera i nya företag. Hur tänker han när han investerar? Han är också anlitad i många styrelser. Hur jobbar han där? Kom och lyssna och inspireras!
Vi kommer också att få träffa Jonathan Borggren, från Skillflow. Ett av de stora problemen företag har är att hitta rätt personer till företag i tillväxt. Jonathan har forskat i ämnet och utvecklat en ny matchningsteknik som han kommer att dela med sig av.
Och så får vi möjlighet att stifta bekantskap med High Five, och Sandra Johannesson som visar och berättar hur vi kan ta del av deras inspirerande inkubatorsmiljö.
Välkommen att inspireras, nätverka och byta erfarenheter!
Kostnadsfritt för medlemmar, samt medlemmar i Företagarna och Connect Väst. Övriga swishar 250:- till 123 576 4857.